Strony

czwartek, 26 stycznia 2017

Podróże dookoła świata z Nelą - małą reporterką

Naszą przygodę z Nelą zaczęliśmy już jakiś czas temu, śledząc filmowe relacje z jej podróży emitowane w TVP ABC. Niedawno kupiłam pierwszą książkę małej reporterki i „przepadliśmy”… OBOJE J Czytamy kolejne części, wraz z Nelą podziwiamy piękno świata, poznajemy poszczególne kontynenty, egzotyczne kraje, ludzi i ich zwyczaje, bogactwo flory/fauny oraz… snujemy marzenia o doświadczeniu choćby namiastki tego w przyszłości.

Dotychczas ukazały się następujące pozycje:
  • 10 niesamowitych przygód Neli.
  • Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane.
  • Nela i tajemnice świata.
  • Nela na tropie przygód.
  • Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany.
  • Nela na kole podbiegunowym.

Warto podkreślić, że wszystkie części są przepięknie wydane: twarda okładka, gładki – albumowy papier, mnóstwo zdjęć, aż chce się kartkować i podziwiać zanim jeszcze rozpocznie się lekturę.

Książki zawierają mnóstwo ciekawostek podanych w przystępny dla dzieci sposób. Z radością obserwujemy, jak młody chłonie te informacje, opowiada, dopytuje, ba! – testuje naszą wiedzę, zadając zagadki w stylu: Dlaczego niedźwiedź polarny nie poluje na pingwiny? Co to jest maskonur? Czym różnią się rogi od poroża? Co jest przysmakiem reniferów i dlaczego nocą świecą im poroża? Dlaczego Antarktyda jest kontynentem a Arktyka nie? Jak nazywa się najmniejszy ptak świata? Dlaczego nie powinniśmy uśmiechać się do małp? Które zwierzę większość swojego życia spędza do góry nogami? Przyznaję, że na znaczną część tych pytań nie umiałabym odpowiedzieć przed przeczytaniem książek.

Bez wątpienia atutem książek są piękne zdjęcia, liczne schematy i mapy, które pozwalają zwizualizować to, o czym czytamy.Autorka bardzo często zwraca się bezpośrednio do młodego czytelnika, zadaje pytania, próbując go zaktywizować i „porwać” do wspólnego odkrywania tajemnic świata. Opisując swoje przygody, odwołuje się do emocji towarzyszących jej w podróży, np. podczas nocnego rejsu po Amazonce pełnej kajmanów i piranii, wyprawy w głąb dżungli, jazdy psim zaprzęgiem. Strach, radość, fascynacja, zmęczenie, niepokój udzielają się czytelnikowi, dzięki czemu z wielkim zaciekawieniem słucha poszczególnych opowieści.

Dodatkową atrakcją są multimedialne „dodatki” znajdujące się w 3 ostatnich częściach. Książki zawierają liczne kody QR, wystarczy ściągnąć na tablet lub telefon darmową aplikację SEE MORE, zeskanować kod i możemy oglądać filmiki uzupełniające czytane historie.

Książki szczerze polecamy i sami czekamy na kolejne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz